Idziemy na mecz

Świat faceta

Sport to zdrowie, aczkolwiek na pewno nie w każdym wymiarze. Mówiąc bowiem o sporcie, będziemy chcieli wskazać na rekreację, będziemy chcieli wskazać na zawodowe uprawianie jakiejś dyscypliny, ale także będziemy chcieli wskazać na taki element, jakim po prostu jest kibicowanie. Na tym ostatnim elemencie będziemy chcieli skupić się w sposób szczególny. Dlaczego? To chcemy wskazać na to, że to pewna domena męskości i chociaż tak naprawdę na zawodach sportowych, przed ekranami telewizorów mamy obecnych bardzo wiele kobiet, to jednakże mimo wszystko powszechnie mówi się o kibicowaniu jako o męskiej pasji.

Męska sprawa – mecz

Bardzo dobrze jest to widoczne na przykładzie telewizyjnych reklam, w których kibicowanie to męska rzecz, to męska sprawa. Nie jest zresztą żadną tajemnica, że znawców piłki nożnej możemy w głównej mierze znaleźć właśnie wśród mężczyzn. Można w tym miejscu przytoczyć stare i wyświechtane powiedzenie, iż kobietom trudno jest zrozumieć przepis o spalonym, ale przecież cos w tym jest. Mówiąc o świecie męskim, będziemy chcieli w głównej mierze wskazać na taki sport, jakim jest oczywiście piłka nożna, wokół przecież obecnie gromadzi się największa liczba kibiców, w tym głównie chodzi oczywiście o kibiców męskich. Do tego wyjście na piwo z kolegami po meczu i mamy pewien obraz męskości, ale czy jest on prawdziwy, to tak naprawdę śmiem wątpić. Świat męski nie ogranicza się bowiem tylko i wyłącznie do piwa, do sportu, do meczów i do wspólnego wyjścia z kolegami.

Współczesny facet

Współczesny mężczyzna to bardzo często już nie ten maczo, który był wzorem jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz. Współczesny mężczyzna potrafi być bowiem czuły, opiekuńczy, potrafi zaskoczyć swoją partnerkę życiową. Może to nie jest takie popularne w mediach, ale na pewno coraz częściej spotykane w rzeczywistości. Tym samym to, co jeszcze niegdyś nie było uznawane za męskie, już dzisiaj jak najbardziej można przypisać nie tylko kobietom, ale także i mężczyznom. To powoduje, że obraz współczesnego mężczyzny mocno się zmienia czy się nam to podoba, czy też się nie podoba.

Lost Password